Siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej to jedne z najczęstszych przyczyn schorzeń kręgosłupa. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na zmianę pracy lub regularne uprawianie sportu. Co więc można zrobić, aby zadbać o swoje plecy? Wybrać materac, który się zatroszczy o kręgosłup!

Kiedy warto zmienić materac?

Zastanawiasz się, czy czas na wymianę materaca? Jest wiele czynników, które może na to wskazywać! Po pierwsze, odczuwasz ból po przebudzeniu. Taki objaw może być spowodowany nieodpowiednio dobraną twardością podłoża. Po drugie, stary materac sprężynowy zaczyna skrzypieć, albo piankowy jest wgnieciony. Po trzecie, rano miewasz reakcje alergiczne. Mogą być spowodowane kurzem, wilgocią bądź roztoczami, które obecne są w każdym źle użytkowanym materacu. Twoja sypialnia powinna być oazą spokoju, więc warto zadbać o własny komfort i wymienić materac na nowy.

Czym jest status wyrobu medycznego?

Wybór wyrobu medycznego to gwarancja prozdrowotnych właściwości materaca. Uzyskanie takiego statusu wymaga przejścia przez szereg testów, które potwierdzają korzystny wpływ na zdrowie użytkownika. Ów wpływ może różnić się w zależności od wyrobu, jednak większość materacy ortopedycznych posiada kilka cech wspólnych:

  • są idealnym wsparciem dla kręgosłupa w czasie snu,
  • nie zawierają szkodliwych substancji,
  • są higieniczne,
  • posiadają właściwości zapobiegające powstawaniu odleżynom,
  • nie wywołują alergii
  • mogą pozytywnie wpływać na krążenie,
  • minimalizują ryzyko rozwijania się wad postawy lub kształtowania schorzeń.

Wspomóż kręgosłup śpiąc

Wybierając dobry jakościowo materac ortopedyczny mamy pewność, że przeszedł on restrykcyjne testy i badania medyczne. Pozwala to zaoferować najwyższą jakość snu oraz wsparcie dla kręgosłupa. Oprócz tego, materace ortopedyczne są w stanie zapewnić podwyższony komfort wypoczynku – gwarantują odpowiednie podparcie dla ciała, higieniczność oraz antyalergiczność. Polecane są wszystkim, którym zależy na prawidłowym funkcjonowaniu układu mięśniowo-kostnego, alergikom oraz osobom ze schorzeniami kręgosłupa.

Materace ortopedyczne idealnie sprawdzą się w sypialni każdego z nas. Warto rozważyć ich zakup, ponieważ są w pełni bezpieczne i zapewniają spokojny sen. Co więcej, poprzez prawidłowe wsparcie dbają o nasz kręgosłup!