Czy na jakość snu ma wpływ to, na czym śpimy? Oczywiście, że tak. W innym przypadku nie borykalibyśmy się z bólami kręgosłupa, bezsennością oraz rozdrażnieniem, za każdym razem, gdy materac nie spełnia naszych oczekiwań. Odpowiednio dobrane, a najczęściej twarde podłoże, sprzyja relaksowaniu się i zdrowemu snu!

Czy na każdym twardym materacu będziemy spać w komfortowych warunkach? Oczywiście, że nie. Za każdym razem, produkt trzeba bowiem dobrać do indywidualnych preferencji mających związek z wagą ciała, wzrostem, a także aktualnym stanem zdrowia. Sen ma ogromne znaczenie dla naszego codziennego samopoczucia, a co ważne, jest także ogromnie ważny dla regeneracji. Odpowiednio twardy materac sprawi, że codziennie obudzisz się wypoczęty i w dobrym nastroju, ale co ważne, także w dobrej kondycji na długie lata. Co jednak kryje się pod określeniem: jaki twardy materac? To podłoże dopasowane do wzrostu i wagi użytkownika. Wyróżnia się bowiem przynajmniej 3 stopniową skalę twardości, wśród której na uwagę zasługuje:

H2 – materac średnio twardy – dla osób o wadze do 80 kg

H3 – materac twardy – dla osób o wadze pomiędzy 80-100 kg

H4 – bardzo twardy dla osób, których waga przekracza 100 kg

Materace twarde dobrane odpowiednio będą zatem tylko wtedy, jeśli dobrze oszacujemy wagę określonej osoby, ale również inne wyznaczniki.

Kiedy warto zdecydować się na wybór twardego materaca do spania?

Przede wszystkim wówczas, gdy poszukujemy podłoża zdrowego i specjalistycznego. Odpowiednio twarde materace zapewniają wręcz idealne podparcie na całej długości kręgosłupa, w tym także dla innych części ciała.

Wystarczy spojrzeć chociażby na model SPECTRO II, który jest materacem dwustronnym i dodatkowo wyposażonym w toper, który umożliwia zmianę twardości powierzchni. Materace SPECTRO II są dość wysokie bo sięgają do 27 cm. Dzięki temu powierzchnia do spania jest wyjątkowo komfortowa i zdrowa.

To na co warto zwrócić uwagę w tym twardym materacu to także nietuzinkowe wypełnienie, które docenią alergicy oraz osoby ceniące zapewnienie higienicznych warunków względem snu. W materacu można odnaleźć i lateks, który ma właściwości hipoalergiczne i sprężyste i piankę VISCO, która zapewnia materacowi odpowiednią sztywność oraz podstawę dla kręgosłupa. Ceniona przez wielu użytkowników będzie tu także pianka wysokoelastyczna wpływająca na regenerującą ciało wentylację. Dzięki niej przez cały czas pozostajemy w idealnej temperaturze i przewiewności, bez względu na warunki otoczenia. Taki materac termoelastyczny 80×190 z pewnością Cię zachwyci!

W jakich rozmiarach produkowane są twarde materace?

Rozpiętość różnych rozmiarów twardych materacy jest naprawdę ogromna. Dzięki temu, można kupić dwa mniejsze produkty, a następnie umieścić je na jednym łóżku podwójnym lub dobrać jeden, duży materac.

Twarde materace będą dostępne w rozmiarach 80×200, 100×200, 120×200 czy 160×200.  Jaki rozmiar twardego materaca dla Ciebie? Zastanów się, jaka wielkość spełni Twoje indywidualne preferencje!

Co odróżnia dobre twarde materace od innych popularnych rodzajów materacy?

Przede wszystkim profesjonalne wykonanie i dopasowanie względem ciała wypoczywającej osoby. Trudno nie zgodzić się z faktem, że twarde materace przygotowane w 7 strefach twardości idealnie dopasowują się do ciała określonej osoby. To także zapewnienie zdrowego snu i rozwiązanie problemów wynikających z niewłaściwego ułożenia ciała.

Twardy materac 80×190 sprawdzi się dla jednej osoby i wypełni sypialnię praktycznym i solidnym produktem. Pamiętajmy, że materac zbyt miękki to ciągłe problemy z zasypianiem, bólem w krzyżu, plecach, czy też uciążliwe bóle głowy. Dopasuj zatem twardość materaca do swojego ciała i ciesz się wspaniałymi warunkami do wypoczynku.