Masz już dość wiecznego niewyspania i tego, że codziennie budzisz się cały obolały? Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że to wina źle dobranego materaca. Odpowiednie podłoże do spania, ma za zadanie nie tylko zapewnić nam komfortowy odpoczynek, ale także jak najlepsze podparcie dla naszego kręgosłupa. Sprawdź, dlaczego materac SleepMed Hybrid Premium Plus będzie najlepszym rozwiązaniem Twoich problemów ze snem.

Dla kogo wskazane jest spanie na twardych materacach SleepMed Hybrid Comfort Plus?

Odpowiedź na to pytanie należy poprzedzić krótkim wstępem dotyczących tej cechy materaca. Dlaczego tak naprawdę należy zwracać uwagę czy materac jest twardy czy miękki? Twardość materaca powinna być dostosowana do naszej wagi oraz stanu naszego zdrowia. Produkty dostępne na rynku posiadają oznaczenia twardości, które przedstawiają się następująco:

H1 – materace miękkie (waga <60 kg)
H2 – materace średniomiękkie (waga 60-80 kg)
H3 – materace twarde (waga 80-100
H4 – materace bardzo twarde (waga >100 kg)

Twardy materac bardzo dobrze sprawdza się dla osób tęgich, ponieważ najlepiej stabilizuje ich podstawę podczas snu.  Twardy Materac SleepMed Hybrid Comfort Plus to innowacyjne rozwiązanie, które jednym produktem pozwoli na uzyskanie 6 różnych twardości zróżnicowanych pod względem odczuwanego komfortu podczas snu. Wszystko to dzięki odpinanemu topowi wypełnionemu termoelastyczną pianką Celsius®–Waterlily®.  Aby jeszcze bardziej zwiększyć twardość podłoża, możemy dokupić mate kokosową. To produkt idealny dla alergików, ponieważ wykonany jest z naturalnych włókien. Ponadto zapewnia lepszą cyrkulację  powietrza w materacu, dzięki czemu lepiej odprowadzana jest wilgoć. Zapobiega to powstawaniu grzybów i pleśni. Oprócz tego, jest to materac posiadający wyjątkowe właściwości zdrowotne potwierdzone restrykcyjnymi testami i badaniami medycznymi. Wkład sprężynowy typu Multi zapewnia najlepszą elastyczność punktową, tworząc 7 stref komfortu. Zatem doskonale sprawdzi się dla osób, które borykają się z problemami bólowymi pleców czy stawów.

Czym kierować się dobierając rozmiar twardego materaca?

Twarde materace SleepMed Hybrid Comfort Plus dostępne są w wielu rozmiarach. Znajdziesz je m.in. w sklepie internetowym Senna Materace, który posiada także inne modele producenta, którym jest Hilding Anders – wiodący producent łóżek i materacy w Europie i Azji. To, jaki rozmiar twardego materaca SleepMed Hybrid Comfort Plus będzie dla nas odpowiedni, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim należy się zastanowić czy interesuje nas materac pojedynczy czy podwójny. Przyjęło się, że optymalna szerokość jaką powinien mieć materac dla pojedynczej osoby, to 90 cm. Dlatego twardy materac twardy materac 90×200 jest najczęściej wybieraną opcją do pojedynczych sypialni. W ofercie znajdziemy także produkty o wymiarach 80×200, 100×200 oraz 120×200. Jeśli interesują nam twarde materace 90×200, innym modelem, który jest wart zainteresowania jest materac termoelastyczny 90×200 Hilding Salsa – wykonany z niezwykle elastycznej pianki Flexifoam. Łóżka podwójne przeznaczone są do materacy o wymiarach 140×200, 160×200 oraz 180×200. Wyboru należy dokonać biorąc pod uwagę to jak dużą ilością miejsca dysponujemy oraz jak duża przestrzeń jest nam potrzebna.

Co wyróżnia twarde materace SleepMed Hybrid Comfort Plus od klasycznych materacy?

Jaki twardy materac będzie dla nas odpowiedni? Najlepszym wyborem będzie SleepMed Hybrid Comfort Plus. Ze względu na możliwość samodzielnego regulowania poziomu twardości, mamy tak naprawdę właściwości 6 produktów w 1 materacu. Oprócz tego, Jedna z warstw opiera się na budowie ze sprężyn, które ze względu na to, że są gęściej umieszczone, zapewniają lepszą stabilność i dostosowanie się do kształtu ciała użytkownika. Materace SleepMed Hybrid Comfort Plus wykonane są z materiałów, które pozbawione są szkodliwych dla zdrowia substancji. Dodatkowo, technologia zastosowana przy ich produkcji zapobiega zatrzymywaniu wilgoci, a tym samym powstawaniu grzybów i pleśni. Łatwe do zdjęcia pokrowce, pomagają utrzymać odpowiedni poziom higieny, a przy okazji bez problemu możemy je prać w 60 stopniach. Dzięki temu stanowią idealne rozwiązanie dla alergików.  Warto także wspomnieć o szeregu certyfikatów, które potwierdzają najwyższą jakość produktu oraz 15-letnią gwarancję, która udzielana jest przez producenta. Materace SleepMed Hybrid Comfort Plus otrzymały certyfikat Znak jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH, który oznacza reprezentowanie najwyższych standardów w zakresie ergonomii, klimatu, higieny i trwałości.