Hilding Makarena to sprężynowy materac o właściwościach prozdrowotnych. Konstrukcja wykorzystuje innowacyjne właściwości sprężyn typu Multipocket. Rozwiązanie to charakteryzuje się większym zagęszczeniem sprężyn oraz ich drobniejszą budową, w efekcie materac zyskuje na stabilności i elastyczności punktowej oraz jeszcze lepiej dostosowuje się do kształtu ciała użytkownika.

Dzięki systemowi zastosowanemu w tym materacu ruchy partnera będą nieodczuwalne. Każda sprężynka znajduje się w osobnej kieszonce i reaguje indywidualnie na ciężar ciała, zapewniając solidne wsparcie. Sprężyny pracują niezależnie, dlatego wyłącznie nacisk może spowodować ich ruch.

Ponadto sprężynki znajdujące się w modelu Hilding Makarena mają aż 7 różnych stopni twardości, co sprawia, że dostosowują się do użytkownika, odpowiadając potrzebom wszystkich partii ciała: ramion, barkom, lędźwi i ud. Sprężyny o różnym stopniu twardości tworzą 7 zróżnicowanych stref.  Zapewniają idealne podparcie dla kręgosłupa podczas odpoczynku.

Makarena jest materacem dwustronnym – każda ze stron oferuje inny poziom twardości i komfortu. Po jednej stronie znajduje się płyta z naturalnego lateksu, która zwiększa sprężystość wkładu i ogranicza rozwój mikroflory bakteryjnej. Druga strona wkładu wykorzystuje właściwości termoelastycznej pianki Visco, połączonej z pianką Flexifoam. Zestawienie tych dwóch rodzajów pianek nadaje materacowi wyjątkową elastyczność i plastyczność. Dzięki specjalnej strukturze i gęstości gwarantuje idealne dopasowanie się do ciała użytkownika oraz optymalną miękkość. Zmniejsza w efekcie napięcie mięśniowe. 

We wkładzie materaca utworzono profilowania zapewniające jego optymalną wentylację. Zapobiega to w jego wnętrzu tworzeniu i gromadzeniu się niekorzystnych dla zdrowia bakterii, kurzu i wilgoci.

Materac dostępny w dwóch wersjach pokrowca – Elips lub Merced o wysokim stopniu elastyczności.

Pierwszy wykonany jest z jedwabistej i miękkiej w dotyku dzianiny Elips. Dopasowuje się idealnie do pozycji ciała na całej powierzchni materaca. Taśma 3D zapewnia odpowiednią wentylację wkładu i gwarantuje wysoką jakość higieny snu

Merced to pokrowiec o unikalnym wyglądzie. Specjalne wytłoczenia tworzą oryginalny wzór. Materiał z dodatkiem lycry zapewnia wysoki stopień elastyczności, dzięki czemu pokrowiec dopasowuje się do pozycji ciała. Jest miły i jedwabisty w dotyku.

Oba pokrowce można łatwo zdjąć z materaca i prać w pralce w temperaturze 60 stopni Celsjusza.

Materac Hilding Makarena posiada certyfikat przyznawany przez Laboratorium SleepLab oraz prestiżowy Szwajcarski Instytut AEH – Centrum Medycyny Pracy, Ergonomii i Higieny w Zurychu. Przeszedł rygorystyczne badania i testy dotyczące jakości. Uzyskał status wyrobu medycznego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.hilding.pl

Opracowane przez zdrowykregoslup.pl